שמחה אמיתית היא תיקווה שהשתחררה מפחד" - הנרי דרומונד"
 

 

לימודים, תעודות ועוד:

בוגרת תכנית הוראה לגיל הרך מכללת לוינסקי לחינוך.

בוגרת התכנית לחינוך בשיטת מונסורי ובעלת תעודת הוראהמטעם :

The Montessori Teacher Preparation of Washington

בוגרת ביה"ס להוויה, הקשבה וטרנספורמציה "אימושיין" של נאטלי בן דוד,

בוגרת הקורס לאימון אינטגרטיבי של רינה כורש ועדית בן פורת,

בוגרת קורס אימון להפרעות קשב וריכוז מאוניברסיטת בר אילן,

בוגרת של סדנאות רבות בתחום אימון התודעה והרפואה האלטרנטיבית.

אני מפיצת שמחה באופן כללי ובאופן ספציפי בקרב הורים, ילדים ואנשי חינוך. בזכות ניסיון החיים שלי, פילוסופית החיים והניסיון המקצועי כאשת חינוך - אני מאמינה גדולה ביכולת שלנו להשתנות ולהתפתח. בחרתי בהוויה של שמחה בשנת 2005 במהלך הלימודים שלי באימויישן. 

זאת לא הייתה בחירה מובנת מאיליה, היו לי מספיק סיבות לא להיות שמחה.

הסיפור שלי

רם ואני.

בשנת 2011 הגיע רם אל משפחתנו הקטנה תינוק יפה תואר בן תשעה חודשים. ילד תאב חיים שהביא עימו נוכחות של אהבה חזקה. במשך שנה וחצי שימשנו אורין ואני כמשפחת אומנה עד שסבתו נינג'וק באה לחפש אחריו ורם עזב לאוסטרליה. הסיפור הפרטי שלי נחשף במסגרת התכנית "עובדה". החשיפה הייתה עוצמתית ומטלטלת, היא גרמה לי לראות את עצמי מזווית חדשה, לראות איך העולם רואה אותו ולשאול את עצמי שאלות שלא שאלתי. כניסתו של רם לחיי הייתה עבורי הקריאה לצאת מכותלי גני הילדים שניהלתי באותה תקופה כדי למלא את התפקיד שלי ולעזור ליותר ילדים, בני נוער והורים. המפגש עם רם והפרידה ממנו היו הקפיצה הקוואנטית שלי - חזרתי להקשיב לאינטואיציה שלי, הכרתי בכנפיים שלי ופרשתי אותן. בשנים שחלפו מאז הפרידה מרם והחשיפה בתקשורת דייקתי את התובנות, גיבשתי את הדרך ואני מפיצה שמחה במגוון ערוצים:

הרצאות, ייעוץ ויזמות, ליווי אישי וספרי השמחה של רקסי

אני מפיצה שמחה בארבעה ערוצים מרכזיים: הרצאות, ייעוץ ויזמות בתחום החינוך וליווי אישי על פי עקרונות "שמחה כדרך חיים". כתבתי את סדרת "ספרי השמחה של רקסי" המעבירים דרך סיפור וחוויה מסרים של חשיבה חיובית וניהול התודעה לילדים מהגיל הרך.

הבחירה שלי.

תמיד הרגשתי הכול. כילדה גרמו לי להבין שהרגשות שלי הם יותר מידיי. יותר מידיי מכבידים, יותר מידיי מעייפים. אז במשך שנים לימדתי עצמי לצמצם רגשות עד שהגעתי לדיכאון עמוק וניתוק. כדי בכל זאת להרגיש משהו השתמשתי בסמים קשים והשילוב היה קטלני - במשך שנה לא תפקדתי ולא יצאתי מהבית. בגיל 25, מתוך נקודת השפל של חיי, יצאתי לחפש את חדוות החיים - השמחה. הבחירה בשמחה הייתה מבחינתי הבחירה בחיים.

הבנתי שחיים ללא רגש, על "טייס אוטומטי" מבלי לחוות את עוצמת החיים שבתוכי הם לא החיים שאני רוצה לחיות.הביטוי "שמחה כדרך חיים" מצא אותי כשחיפשתי משפט המגדיר את תפיסת עולמי. 

בדרך שעשיתי מאותה נקודת שפל, הבנתי שהדרך לשמחה עוברת דרך קשיים ואתגרים, כדי להרגיש רגשות חיוביים, אני חייבת להרגיש בכלל,

ההתמודדות עם אותם קשיים ואתגרים, היא הכוח המניע - כוח השמחה.

 וזה עבד.  השמחה הצליחה תמיד להחזיר אותי למסלול. לשמור עלי במצבים

קשים, אפשרה לי להרגיש כאב מבלי שישתלט עלי, להרגיש כעס או פחד אך לא לתת להם לנהל אותי.

שמחה כדרך חיים היא המסגרת השומרת עלי. 

אורין ילדת השמחה הפרטית שלי.

אורין ילדתי היא ילדה מפיצת שמחה בקרבתה.

מאז שהייתה ילדה, לפני כל יציאה מהבית דאגתי להזכיר לה שהיא ורק היא אחראית על השמחה שלה, על הטוב שלה, על מצב הרוח שלה. שלא תעביר את האחריות על השמחה שלה לאף אחד אחר, אני יכולה להגיד בשמחה (וגאווה) שאורין היא ההוכחה הפרטית שלי שהשיטה עובדת.

אהבה היא הנכס היחיד המתרבה ככל שמפזרים אותו.

ככול שאתה נותן יותר, נותר לך יותר. - רומן גארי

 

צור קשר

למידע אודות הרצאות לארגונים וחברות השאירו פרטים:

למידע בכל נושא אחר:

office.sharonbloch@gmail.com \\ Tel: 054-3135136 שרון בלוך

 

כתבו לשרון עכשיו, ממש כאן ותקבלו תשובות תוך 24 שעות.

גם תודה וחיבוק תקבלו

0