"מה שאני חושב משפיע לי ישר על הלב , גורם לי להרגיש טוב או רע, זו כוחה של מחשבה"

- שרון בלוך

סידרת ספרי השימחה של רקסי

החברים של רקסי [ מהו חבר טוב ואיך יוצרים תקשורת חברתית חיובית? ]

רקסי מתוסכל מאוד. יש לו חברים טובים, הוא אוהב אותם ורוצה לבלות איתם אבל התקשורת התחרותית בינהם והפחד להיות חלש מקלקלים את הזמן שלהם ביחד. אמו של רקסי מזהה הזדמנות – התסכול של רקסי הוא סימן שהוא פתוח ללמוד .
 

שרון בלוך מזמינה אתכם ללמוד יחד עם רקסי מהו חבר טוב ואיך יוצרים תקשורת חברתית חיובית.

מתוך הספר: "רקסי שלי להתנהגות שלך יש השפעה על מה שקורה בחייך.

אם אתה רוצה שיהיו לך חברי אמת, עליך ללמוד להיות חבר אמת בעצמך , ואז ללמד את חבריך"


בתוך הספר עצמו יש מתנה של עבודת יצירה

 

 

צפו בסירטון על הספר  " החברים של רקסי"

החברים של רקסי פשוט ספר נפלא!
כגננת אני נתקלת במצבים כמו זה המתואר בספר כמעט כל יום. 
"אני רוצה להיות האמא"  "זה לא הוגן , תמיד אני צריך לוותר" ועוד כל מיני משפטים שכאלו.

הספר נותן אפשרות להסתכלות אחרת, הסתכלות חברתית ופחות אנוכית.
ממליצה לכל הגננות , להקריא ולעבוד עם הספר והרעיונות שהוא מציע. - מיכל , מנהלת אשכול גנים

 
 

רקסי יוצא לטיול [ איך מתרגלים הכרת תודה? ]

החופשה המשפחתית שרקסי כל כך חיכה לה נהרסת. רגע אחד הוא מאושר, עוזר לאביו ולאחותו ומרגיש ממש טוב עם עצמו, ורגע אחרי הוא נרדם בבכי בזרועות אמו.חופשות משפחתיות הן הבילוי שרקסי הכי אוהב, וגודל האכזבה כגודל הציפייה. בהדרגה, אמירת התודה מחזירה לרקסי את החופשה המשפחתית שלרגע הלכה לו לאיבוד. היא קוטעת את רצף המחשבות השליליות ורצף חדש של חשיבת שפע מתחיל. פתאום הוא יכול לראות את מה שיש ולא את מה שחסר.

מתוך הספר: "תשמע, רקסי," המשיכה אמו, "כל דבר שקורה – קורה לטובה. בוא ניהנה ביחד ממה שיש לנו עכשיו. אני אומרת לך שאם תמצא אצלך עכשיו משהו טוב ותגיד תודה שיש לך אותו, אתה תרגיש הרבה יותר טוב." "על מה את רוצה שאני אגיד תודה? על זה שנפצעתי?" שאל בכעס."תחשוב טוב, ואני בטוחה שתמצא," אמרה ונתנה לו עוגיה.

צפו בסירטון על הספר  " רקסי יוצא לטיול"

שרון היקרה לפעמים ספר אחד קטן יכול לייצר שינוי גדול...

אני רוצה להודות לך באופן אישי על סדרת הספרים המקסימה שלך. אתמול בשיחה עם הני בן ה-7 על השואה , הוא נזכר באמירת התודה של רקסי מהספר רקסי יוצא לטיול ושאל אותי האם אני חושבת שבשואה אנשים הצליחו להגיד תודה... ישר נזכרתי בספרו של ויקטור פרנקל "אדם מחפש משמעות" בו הוא מספר שמה ששמר על שפיותו בתופת של אושוויץ היה יומן התודות שניהל. הספר שלך הצליח להכניס את נושא ההודיה לתוך ליבו של בני ואני מאמינה שזה עוזר לו מאוד לראות את חצי הכוס המלאה בחייו.

תודה לך  - מיכל ויואבי.

 
 

רקסי וגן המחשבות [ איך הופכים מחשבות שליליות לחיוביות? ]

על רקסי עובר יום לא קל, משיגים אותו בתחרות הריצה, הוא לא מצליח בחידון המדעים והוא מרגיש כועס ומאוכזב. אימו מציעה לו "לזרוע" מחשבות טובות בגן המחשבות שלו אשר יעזרו לו להרגיש טוב יותר עם עצמו. הוא שוכב במיטתו ומחפש מחשבות טובות אשר גורמות לכך שמצב רוחו משתפר והוא "חוזר לעצמו".

מתוך הספר
"אחרי שנרגע סיפר רקסי לאמו מה קרה בבית הספר. "המחשבות שלך הן כמו צמחים שגדלים בתוכך," הזכירה לו אמו. "יש מחשבות צבעוניות ויפות כמו פרחים ויש מחשבות דוקרות וכואבות כמו קוצים והבחירה בידיים שלך. אם תחשוב מחשבות טובות תרגיש שמחה ואם תחשוב מחשבות רעות תרגיש כעס, עצב ואכזבה."

"צפו בסירטון על הספר  "רקסי וגן המחשבות

אז קיבלנו את רקסי אתמול...רקסי וגן המחשבות..
סוף סוף ספר לילדים עם תוכן!!! עם מסר!!! שכתוב בצורה רהוטה!! בלי הבדלי מין!!! בלי הצגה מטופשת של אחת מהדמויות!! ספר עם איורים מושקעים יפים ומתאימים לסיפור בכל אורכו (ולמי שלא מבין כהשוואה קחו את האיורים בסיפור מיץ פטל)...ספר שרלוונטי בכל גיל; קטנים וזקנים כאחד. - עידו נוימן

רקסי ובית אלף המראות

ימים לא קלים עוברים על רקסי. הוא מצוברח ומסוגר, כועס על כולם ולא משתף אף אחד בסערת הרגשות שמתחוללת בתוכו. חבריו של רקסי מגיבים למצב הרוח שלו ומתרחקים והוא מרגיש עוד יותר לבד. המעגל בו לכוד רקסי מזין את עצמו וכדי לשפר את הרגשתו חייבים לשבור את המעגל.

רקסי ובית אלף המראות, שאת ההשראה אליו שאבתי מסיפור זן יפני, מעביר מסר לא פשוט להבנה. מה שקורה אצל רקסי בפנים משפיע על כל הסובב אותו וכל מה שקורה לו, תואם את הרגשתו. רקסי הוא זה שקובע את המציאות של חייו. אי אפשר להבין את זה ברגע אחד אבל אפשר להכיר את הרעיון ולנסות ולבדוק אם אכן כך מתנהלים החיים.

בבית אלף המראות, אלף כלבים כועסים על רקסי. הם כועסים כי הוא כועס. כשהוא מכשכש בזנבו, אלף כלבים מקבלים את פניו בשמחה. כך בדיוק מגיב העולם.

מתוך הספר: "הכלבים שראית היו ההשתקפות שלך במראה. אתה כעסת ולכן הם כעסו עליך בחזרה. בדיוק כמו המראות, גם החברים שלך, המשפחה שלך והחוויות שלך, כולם משקפים אותך. אם אתה כועס החברים יכעסו והמשפחה גם והחוויות שלך יהיו לא נעימות. אם תשמח ותחייך העולם יחייך אליך בחזרה ודברים טובים יקרו לך. היופי הוא שהעולם תמיד מוכן לחייך אליך ואתה רק צריך לבחור."

לחץ לצפיה בסירטון על הספר  "רקסי ובית אלף המראות"

שרון יקרה,
במשך שנים אני מנסה ללמד את הילדים סביבי (כאמא, סבתא וגננת בדימוס) על היכולת שלהם להשפיע על מה

שקורה להם.  מי כמוני יודעת על כוחו של חיוך להשפיע על העולם סביבנו ועל האינטרקציה שלנו עם אחרים.

הספר שלך רקסי ובית 1000 המראות מציג את הענין בצורה פשוטה וקלה להבנה. היום ילדיי כבר גדולים אך אני נהנית לספר אותו לנכדיי ולשוחח איתם על היכולת שלהם להשפיע על מציאות חייהם. תודה - חוה שנהב

 

רקסי וגבעת האומץ

רקסי מאושר כאשר חלומו מתגשם והוא מוזמן להיות שוער בנבחרת הכדורגל של בית הספר. נלהב ונרגש הוא הולך עם אימו לחנות הספורט לקנות את כל הציוד הדרוש וגם כדורגל חדש. אבל מהר מאוד השמחה מתחלפת בפחד וחששות.

מתוך הספר: " אמא הסבירה לרקסי שבעזרת כוחו של הדימיון אפשר לבחור איפה רוצים להיות. "תזכר כלבלב שלי" אמרה לו אמו, "גבעת האומץ תמיד שם, אפילו כשלא עוצמים את העיניים"

צפו בסירטון על הספר  "רקסי וגבעת האומץ"

 

שרון יקרה אנחנו לא מכירות באופן אישי.

זוכרת את הכתבה שהיתה עלייך ועל רם ובתך המדהימה בטלויזיה, בעקבותיה החלטתי לרכוש לבתי את הספרים המדהימים שלך. רוצה להודות לך בעיקר על ספרך רקסי וגבעת האומץ שממש נתן לי דרך להתמודד עם הפחד של בתי מהחושך. ספר מעורר השראה ואומץ. תודה!  כרמית

מאז שהקראנו את רקסי בבית, מבקשים רק אותו... 

ולי זה ממש ברור למה. ספר שעוזר לילדים לעשות סדר במרחב הפנימי שלהם,  בין מחשבות לרגשות,
נותן כלים כל כך מעשיים ופשוטים, בכזאת לבביות צבעוניות ושמחה. 
תודה שרון אהובה. ממולץ מכל הלב  לטווח גילאים רחב
מחכים כבר לספר הבא
 - שרי הראל

החלום להיות סופרת 

החלום להיות סופרת מלווה אותי מאז ילדותי. החיים בדרכם הפתלתלה והאמונות המגביל שהיו לי לקחו אותי למקומות אחרים. כאשר הלכתי ללמוד חינוך לגיל הרך, בחרתי בעולם הילדים ,שם מותר וחשוב לספר כל היום סיפורים. המשכתי לחלום בתוכי את חלום "הסופרת" אך לא העזתי לתת לו מקום אמיתי. בעקבות הפרידה מרם , החשיפה בתקשורת , חווינו כמשפחה וחוויתי בעצמי כאב וטלטלה עצומים. שנתיים חלפו, בהן עצרתי את החיים שהיו לפני והתחלתי חיים חדשים , מחודשים. מחפשת בתוכי את קריאת הלב שלי, נאבקת במאבק פנימי של אמונה מול פחד ובוחרת ללכת עם החלום.