• שרון בלוך

כתיבת סיפור על ציר רגש


בואו לעשות פעילות משותפת עם ילדכם!

פעילות אשר תהיה חוויה משותפת בין הורה וילד פעילות שתתן לכם זמן איכות חשוב עם ילדכם! בעזרת פעילות זו תעזרו לילדכם לפתח

את 'שריר" התודעה. תתרגלו יחדיו את יצירת האבחנה בין מחשבות ורגשות, תלמדו יחד איך המחשבות משפיעות על ההרגשה ותכתבו סיפור משותף בו ילדכם יוכלו לעבד

ולפרוק ארועים רגשיים.

בחרו דמות שתהיה דומה/קרובה לילדכם כך שיוכלו לעבד תכנים רגשיים של עצמם

התחילו את הסיפור ובכל צומת רגשית תנו לילדכם להשלים את הסיפור ושאלו אותם על המחשבות אשר ליוו את הרגש בסיפור. חשוב שתשאלו ותבדקו איתם : מה חשב הגיבור כאשר קרה לו ______ איך גרמו לו המחשבות שלו להרגיש? האם היה יכול לבחור מחשבות אחרות בסיטואציה? האם המחשבות החדשות היו גורמות לו להרגיש אחרת? לאחר כתיבת הסיפור הקליטו עצמכם מספרים את הסיפור שכתבתם וילדכם יוכלו לשמוע שוב ושוב. ההנאה מובטחת:) והכי חשוב... כתבו לי איך היה והעלו את הסיפור שכתבתם לדף הפייסבוק של רקסי.


באמצעות תרגיל זה ילדכם יפתחו:

  • חוויה משותפת בין הורה וילד - חיזוק הקשר הרגשי.

  • מפתח את "שריר" התודעה - חיזוק המודעות לשיחה הפנימית- המחשבות.

  • תירגול ביצירת אבחנה בין מחשבות ורגשות - חיזוק היכולת "לנהל" את השיחה הפנימית מתוך הבנה על ההשפעה שלה על חווית המציאות.

את תרגיל כתיבת סיפור רגשי ביצעתי בקבוצת ילדי אחד הצהרונים שבניהולי. התרגיל נערך עם 20 ילדים בגילאי 7 עד 9. לאחר הסבר קצר על חשיבותם של רגשות בסיפור ציירתי לילדים ציר רגשי כמו הציר המצוייר למעלה והתחלתי את הסיפור על ילד בן גילם אשר לומד בביהס שלהם. בכל פעם שהגענו לרגש עצרתי וביקשתי מהם לדעת מה התרחש בסיפור. העבודה בקבוצה היתה מאתגרת יותר מאחר וכולם רצו לומר את חלקם בסיפור. התוצר שיצא עסק בדיוק בתכנים רגשיים בהם הילדים עסוקים כמו בדידות חברתית, הצקה בהפסקות, והסוף הטוב עסק בחברות אמיתית. הכתיבה המשותפת איפשרה לילדים לגעת ולדבר על כאבים שיש להם בצורה חופשית יותר מאחר ודובר בדמות בסיפור אשר רחוקה מהם. בעקבות כתיבת הסיפור נוצר שיח מרגש בו הילדים דיברו את עצמם במצבים דומים למצבים שכתבו בסיפור.

הורידו את התמונה למחשב, הדפיסו , צבעו יחד :)


0 צפיות
  • Facebook Basic Square
  • Facebook Basic Square

© 2017 Sheron Bloch. Proudly created with Wix.com by gal levy 

0