• שרון בלוך

​​תרגול בשמחה וחיוכים


נושא התרגיל – צחוק ושמחה​

​​לסדרת הספרים של רקסי קראתי ספורי שמחה מתוך סיבה מאוד מדוייקת.שמחה עבורי הינה הוויה. הוויה שצריך או יותר נכון, כדאי לבחור ולהתאמן עליה. הוויה שאני הבנתי על עצמי, שומרת עלי , הוויה שמאפשרת לי לשמור על עצמי חיובית. במהלך חיי הבנתי שכאשר אני מצליחה לשמור על שמחה , אני מכילה יותר, סבלנית יותר, חושבת ומרגישה חיובי יותר ובקיצור אני חווה את עצמי טובה יותר. שווה לא? לכן התרגול בשמחה הינו חשוב מאין כמותו. ספרי השמחה של רקסי הינם כלי, כלי לתרגול דפוסי חשיבה שמחים. כלי בעזרתו אתם ההורים יכולים להעלות לשיחה דפוסי חשיבה וכלים ליצירת דפוסי חשיבה חיוביים אשר תומכים ביצירת שמחה. ואיך שמחה ניראת ? כל אחד מאיתנו מביע שמחה בצורה אחרת, אולם הניראות הראשונה של שמחה או מצב רוח חיובי הוא החיוך.

התרגול של היום הוא על חיוכים

ספרו לילדכם שכאשר אנדורפינים , הורמונים אלו משתחררים בדם ומגיעים לכל הגוף קורים הרבה דברים טובים לגוף שלנו ואף לסביבתנו:

רמת החמצן בתאים עולה ויש לנו יותר אנרגיההמערכת החיסונית של הגוף מתחזקת והופכת להיות נמרצת יותר , מה שמסייע בהתמודדות חיובית וריפוי ממחלותהחיוך ממריץ את מנגנון המשוב החיובי במוח אפילו יותר מאכילת שוקולד הידוע כגורם מעורר הנאההחיוך מדבק באופן בלתי מודע וגורם לתגובת חיוך אינטואיטיבית כלפי מי שמחייך אלינו. חיקוי חיוך וביטויו עוזר לנו ליצור סביבה נעימה

החומרים הדרושים :

קש שתיה

הפעילות:

לפני תחילת התרגיל קחו שלוש נשימות עמוקות יחד עם ילדכם.

תנו לכל אחד מילדכם קש שתיה . בקשו מהם להחזיק את קש השתיה בין השיניים בצורה כזו שלא יגע בשפתיים. מה שנוצר הוא חיוך.

בקשו מילדכם להמשיך ולאחוז את הקש בפיהם בצורה הזו במהלך 3 דקות.

כאשר ילדכם מחזיקים את קש השתייה בפה נוצר חיוך אשר מעביר מסר חיובי למוח.

במהלך 3 הדקות בהם ילדכם מחזיקים את קש השתייה בפיהם ספרו להם: מה שאנחנו עושים עכשיו הוא תרגיל בחיוכים. מחקרים הוכיחו שכאשר אנחנו מחייכים לפחות 3 דקות רצוף הגוף משחרר חומרים טובים הנקראים אנדורפינים שהם הורומונים אשר גורמים לנו להרגיש טוב ואשר נמצאים מאוכסנים בתוך תאי המוח.

הורידו את התמונה למחשב, הדפיסו וצבעו את אמא של רקסי.


0 צפיות
  • Facebook Basic Square
  • Facebook Basic Square

© 2017 Sheron Bloch. Proudly created with Wix.com by gal levy 

0