• שרון בלוך

הכרות עם הרגשות


סדרת ספרי השימחה של רקסי עוסקת בהיבטים שונים של ניהול המחשבות שלנו בצורה מיטבית וחיובית.

ניהול המחשבות הינו משמעותי וחשוב, אולם בכדי לאפשר לילדים להגיע ליכולת להתבונן על מחשבותיהם ולנהל אותן עלינו לפתח מספר "שרירים", האחד הוא שריר העצירה וההתבוננות. השני הוא שריר הרגש.

בדפי העבודה הקודמים היו פעילויות אשר חיזקו את שריר העצירה וההתבוננות. היום נתחיל להתבונן על הרגשות אשר משפיעים בצורה משמעותית על היכולת שלנו לעצור, לחשוב , להרגיש וליצור שינוי.

השלב הראשון הוא הכרות עם מנעד הרגשות העצום שיש בתוכנו. לצערי, ילדים רבים אינם יודעים לזהות במדויק את הרגשות שהם מרגישים. הם חווים אותם במלואם אך לא יודעים לזהות ולמלל אותם ולכן החוויה שלהם היא חוויה של הצפה רגשית שאינה מאפשרת את התהליך של עצירה , התבוננות ובחירה אותו אנו רוצים ללמד את הילדים.

הפעילות:

** לצורך הפעילות אתם זקוקים לטלפון החכם שלכם ולדף הרגשות המצורף בהמשך **

מה שעליכם לעשות הוא להקליט עצמכם (עדיף להקליט גם את אמא , אבא, סבא, סבתא, שכן, אחים) בכדי שיהיו מספר קולות. הקליטו את המילים( בהמשך) בצורה שמחה, עצובה, כועסת, עייפה , מפוחדת , מחוייכת וכו'. נסו בכמה שיותר אופנים ועל ידי מספר אנשים.

התחילו במילים- בוקר טוב או לילה טוב

אחכ הקליטו הוראה – הגיע הזמן להכנס למקלחת/ אתה תאחר להסעה / מתי תסדרי את החדר?

הקליטו מילים בודדות – כן /לא /מתי?/ איפה? וכו

הדפיסו את דף פרצופי הרגשות המצורף לדף . לפני תחילת הפעילות עם ילדכם עברו איתם על דף פרצופי הרגשות ושאלו אותם מה מביע כל פרצוף. תנו שם לכל רגש , קראו לו במילה המתאימה לו. תנו לילדכם להקשיב להקלטה של הקולות ובקשו מהם לומר מה הרגש המסתתר מאחורי הקול.

שאלו אותם-

מה הרגיש האדם שאתם שומעים בהקלטה? תנו לילדכם לנחש ולזהות את כל הרגשות שבקולות המוקלטים.

בקשו מילדכם לבחור מילה/משפט שהיו רוצים להקליט בעצמם תוך שינוי הרגש בו הם נאמרים. החליפו תפקידים ונחשו אתם מהו הרגש מאחורי המילים. תרגיל זה יאפשר גם לכם וגם לילדכם לזהות רגשות, למלל אותם ולתת להם שם ובעיקר לפתח את תשומת הלב איך הרגשות משפיעים על משמעות

המילים הנאמרות.

בהצלחה ובהנאה שרון

בנק רגשות חיוביים :

אהבה ,חיבה , התרגשות, שמחה , גאווה, אושר , התלהבות , הנאה , נחת , עליזות , ביטחון , הזדהות , איזון , נינוחות, רוגע, הפתעה , תקווה , קירבה, רגישות , הקלה , סיפוק , השתתפות בצער , מרוצה , מפרגן / פירגון , מוחמא , מעודד , תחושת חברות , הבנה , שלווה , רוגע , נינוחות , שקט פנימי , נמרצות , מחויבות , אומץ , אמון , הודיה , נחמה , שייכות , שביעות רצון , חמלה , השלמה , אכפתיות , משועשע , יציב , נחוש , קליל , רענן , להוט , חופשי...

בנק רגשות שליליים :

פחד , בהלה ,קינאה , אי נוחות , שנאה קרירות , דאגה , עצב , כעס , אכזבה , איום , ניתוק , אי שקט , בוז , גועל , סלידה , בדידות , חוסר אונים , דחייה , פגיעה , אשמה , השפלה , רוגז , עצבנות , תסכול , תחושת כישלון , צער , כאב , בושה , אדישות , מתח , פיספוס , לחץ , התעלמות , חוסר ערך , נטישה , חוסר שליטה , ריחוק , ריקנות , מחנק , חרטה , ניצול , נקמנות, תוקפנות , יהירות , חוסר בטחון , חולשה , תשישות , התעלמות...

דף פרצופי הרגשות


0 צפיות
  • Facebook Basic Square
  • Facebook Basic Square

© 2017 Sheron Bloch. Proudly created with Wix.com by gal levy 

0